Turite klausimų?

8 644 49994

Vandens gręžiniai

Kiekvienas, turintis savo sklypą, gali tapti nepriklausomu nuo vandens tinklų ir turėti savo vandens gręžinį.

Prieš pradedant vandens gręžimo darbus pirmiausia reikia įsivardinti poreikius, galiojančius reikalavimus ir pateikti savivaldybei paraišką. Paraiškos pateikimo metu gaunamos projektavimo sąlygos. Vėliau atliekami grunto tyrimai ir parenkama vieta. 

Vanduo ne visur yra arti paviršiaus, todėl norint jį pasiekti, gręžiamas giluminis gręžinys. Egzistuoja du vandens gręžinių tipai: iki 30 m ir giluminiai (arteziniai) vandens gręžiniai. Gręžimo būdas parenkamas pagal gręžinio paskirtį ir reikalingą gręžinio našumą. Pavyzdžiui, laistymui užteks smulkaus gręžinio, o jeigu reikalingas kotedžo aprūpinimas vandeniu ištisus metus, tada reikia giluminio gręžinio. 

Tada rengiamas vandens gręžinio projektas. Parenkama gręžinio konstrukcija, nustatoma sanitarinės apsaugos zona (vandens gręžinį galima įrengti ne arčiau nei 5 metrai iki namų), nuotekų tvarkymo būdai ir t. t. Suderintas gręžinio projektas yra leidimas įrengti vandens gręžinį. Atskiro statybos leidimo nereikės. 

Vandens gręžinio įrengimo darbai įprastai užtrunka vieną - dvi darbo dienas, bet gali trukti ir iki 5 darbo dienų ar ilgiau. Priklausomai nuo vandens gręžinio kilmės ir gylio.