Turite klausimų?

8 644 49994

Geoterminiai gręžiniai

Geoterminis šildymas – šiuo metu vis labiau populiarėjanti būsto šildymo sistema.

Geoterminis šildymas pasižymi ekologiškumu ir eksplotavimo taupumu, kadangi šildymui panaudojama gamtos energija, kuri kaupiama žemėje visus metus.  

Nuo ko priklauso geoterminio šildymo efektyvumas?

Geoterminio šildymo sistemos efektyvumas priklauso nuo gręžinio gylio. Kuo gilesnis gręžinys, tuo aukštesnė vandens temperatūra jame ir tuo didesnis efektyvumas išgaunant šilumą. Rekomenduojama įrengti geoterminius gręžinius ne mažesnio gylio, kaip 50 metrų, nes seklesnių gręžinių efektyvumas gali nepateisinti įdėtų lėšų. 

Kodėl verta rinktis vertikalųjį geoterminį šildymą? 

Geoterminiam šildymui naudojami horizantalieji arba vertikalieji kolektoriai. Vertikalieji kolektoriai yra įrengiami giluminiuose vandens gręžiniuose. Didžioji dalis tokio kolektoriaus yra stabilios temperatūros zonoje (giliai po žeme), todėl yra efektyvesni už horizontaliuosius kolektorius, kurie klojami žemės paviršiuje. 

Gręžiniui įrengti nereikalingas didelis plotas ir nereikia perkasti viso turimo sklypo ar kiemo. Jei sklypas yra mažas, arba reljefas neleidžia įrengti kitokio kolektoriaus, gręžinys (vertikalus geoterminis kolektorius) yra vienintelė išeitis, norintiems įsirengti geoternimį šildymą.

Geoterminių gręžinių įrengimas bei konsultacijos

Geoterminiai gręžiniai yra mūsų specializacija. Galime ne tik paruošti geoterminiam šildymui skirtą gręžinį, bet ir pakonsultuoti bei padėti išsirinkti labiausiai jūsų poreikius atitinkančią šildymo sistemą. 

Norite sužinoti daugiau? Kreipkitės į mūsų specialistus.